Obsługa informatyczna firm

Obsługa informatyczna firm

Informatyczna obsługa firm czy jest i kiedy jest potrzebny outsourcing usług informatycznych?

Osbługa informatyczna firm opłacalność dla biznesu.


Dostawcy usług IT zarządzanych to świetny sposób na zapewnienie sobie spokoju ducha, jeśli chodzi o technologię firmy. Dostawcy ci specjalizują się w określonych obszarach, takich jak komputery PC z systemem Windows, Mac, Linux i Solaris. Zarządzany dostawca usług informatycznych jest jak polisa ubezpieczeniowa dla Twojej technologii. Jednak nie wszystkie firmy oferujące wsparcie IT są takie same. Niektóre specjalizują się w komputerach Mac, podczas gdy inne obsługują tylko komputery PC z systemem Windows.

Wsparcie IT poziomu lub tier 2

Obsługa informatyczna firm występuje zazwyczaj w dwóch formach: warstwy 0 i 2. Poziom 0 jest najbardziej podstawową formą wsparcia i zazwyczaj obejmuje niewiele lub brak bezpośredniej interakcji z klientami. Zespół wsparcia poziomu 0 może być oddzielnym zespołem lub częścią zespołu wsparcia pierwszej linii. Zazwyczaj pracują oni z mniejszą liczbą starszych techników, a ich celem jest rozwiązanie wszelkich pozostałych problemów przed eskalacją problemu do wsparcia poziomu 3. Istnieje kilka wskaźników pozwalających śledzić, czy zespół osiąga swój cel.

Wsparcie IT poziomu lub warstwy 0 to najbardziej podstawowy rodzaj wsparcia, zwykle obejmujący automatyczną interakcję z maszynami przy niewielkiej interakcji z człowiekiem. Ten rodzaj wsparcia obejmuje FAQ, usługi samopomocy i funkcje wyszukiwania. Obejmuje również personel techniczny niższego szczebla, który jest przeszkolony do rozwiązywania typowych problemów i postępowania zgodnie ze skryptem.

Zespoły wsparcia technicznego poziomu 1 muszą być wspierane przez skuteczne narzędzia zdalnego dostępu i solidną bazę wiedzy, która zapewnia wspólne rozwiązania i obejścia typowych problemów. Ponadto muszą mieć również możliwości współpracy, które pozwalają im wydajnie i skutecznie pracować w wielu zespołach. Zastosowanie AI i chat botów okazało się również korzystne dla wielu zespołów poziomu 1. Chatboty mogą być wykorzystywane do diagnozowania problemów i sugerowania lepszego rozwiązania.

Obsługa informatyczna firm na poziomie lub tier 2 powinna być dostępna 24 godziny na dobę. Wsparcie poziomu 1 jest zwykle świadczone przez dostawcę zewnętrznego, a wsparcie poziomu 2 jest świadczone przez personel wewnętrzny. Pracownicy wsparcia poziomu 1 klasyfikują problemy i przekazują je pracownikom poziomu 2. Dla tych zgłoszeń tworzone są bilety śledzenia problemów.

Wsparcie na poziomie 3 obejmuje wyspecjalizowanych techników znanych jako Subject Matter Experts. Ci technicy znają szeroki zakres sprzętu i systemów operacyjnych. Będą mieli dostęp do tajnych informacji firmowych i powinni być w stanie zapewnić rozwiązania dla szerokiego zakresu problemów technicznych. W przeciwieństwie do poziomu pierwszego wsparcia, technicy poziomu trzeciego mają pełny dostęp do sprzętu użytkownika. Będą mieli również pełny dostęp do strony serwerowej.

Zespół wsparcia IT poziomu 3 specjalizuje się w rozwiązywaniu zgłoszeń, które są eskalowane z poziomu 1 i 2. Pracownicy poziomu 3 zazwyczaj mają co najmniej licencjat z informatyki i powinni mieć dwa do trzech lat doświadczenia w obsłudze klienta. Mogą być również zaangażowani w konserwację maszyn i zapewniają ogólne wsparcie dla oprogramowania i sprzętu firmy.

Choć oba poziomy wsparcia IT są ważne, różnią się rolami. Technik warstwy 1 prawdopodobnie zna produkt i może nawet być w stanie zapewnić bardziej spersonalizowane usługi dla klienta. Jednak zespół wsparcia technicznego warstwy 2 prawdopodobnie będzie miał mniejszą wiedzę niż personel wsparcia technicznego warstwy 1. Utrudnia to klientowi uzyskanie szybkiego rozwiązania.

Poziom wsparcia, jakiego firma może oczekiwać od dostawcy wsparcia IT, powinien być bardzo zróżnicowany. Rodzaj wsparcia opiera się na złożoności występujących problemów. Wsparcie może być świadczone za pośrednictwem telefonu, poczty elektronicznej lub czatu. Większość firm oferuje bezpłatne wsparcie techniczne.

Zdalne wsparcie IT

Zdalny zespół wsparcia IT to jeden z najlepszych sposobów na utrzymanie płynności działania firmy i uniknięcie narażania pracowników na rozwiązywanie problemów technicznych. Podczas gdy pracownicy często spędzają niezliczone godziny, próbując rozwiązać problemy, zdalny zespół może zająć się problemem w ciągu kilku godzin. Dzięki temu pracownicy mogą skupić się na swojej pracy, co prowadzi do większej produktywności i mniejszego stresu.

Kolejną wielką zaletą zdalnego zespołu wsparcia IT jest to, że mogą zaoferować Ci dostęp do najnowszych rozwiązań sprzętowych i programowych. Mogą również doradzić, jak utrzymać firmę na szczycie trendów technologicznych i dostosować się do nich. Ci specjaliści IT mają również zazwyczaj specyficzną wiedzę branżową, więc mogą zasugerować nowe rodzaje oprogramowania, które Twój zespół może uznać za korzystne.

Jedną z wad zdalnego wsparcia IT jest to, że nie otrzymujesz korzyści z wielu techników pracujących z tej samej lokalizacji. Jednak większość grup zdalnego wsparcia IT posiada wielu specjalistów, którzy mogą szybko zdiagnozować problem. Oznacza to, że jeśli problem rzeczywiście wystąpi, Twoi pracownicy będą mieli dostęp do wysoko wyszkolonego i wysoko wykwalifikowanego specjalisty IT. Ponadto wiele zespołów zdalnego wsparcia IT oferuje wsparcie 24×7, co może zmniejszyć czas przestoju.

Pomimo faktu, że IT jest krytyczną częścią funkcjonowania każdego nowoczesnego przedsiębiorstwa, wiele prywatnych firm nie może sobie pozwolić na wydatki związane z zatrudnieniem własnego zespołu IT. W związku z tym zdalne wsparcie IT jest najlepszym rozwiązaniem dla firm, które nie mają budżetu na wewnętrzny dział IT.

Zdalna obsługa IT dla firm jest ważnym narzędziem zapewniającym, że infrastruktura IT firmy jest stabilna i jest w stanie szybko obsługiwać incydenty i żądania zmian. ScienceSoft świadczy usługi zdalnego help desk dla firm od 2007 roku i jest zaangażowany w redukcję kosztów wsparcia IT przy jednoczesnym usprawnieniu czasu rozwiązywania problemów. Zespół ScienceSoft może uzupełnić istniejący zespół wsparcia IT w celu obsługi pojawiających się incydentów i zminimalizowania przestojów, jednocześnie zajmując się typowymi problemami użytkowników i skomplikowanymi kwestiami technicznymi.

Zdalne wsparcie IT jest również istotne dla utrzymania wydajności pracowników. Zapewniając im narzędzia potrzebne do wykonywania pracy, firmy mogą zapewnić ochronę danych i utrzymanie wysokiej wydajności. Jednak nauka korzystania z rozwiązań technicznych może być czasochłonna. Usługi zarządzanego wsparcia IT, takie jak Helixstorm, przeanalizują potrzeby twojego biznesu i stworzą efektywny stos technologiczny.

Zdalna obsługa informatyczna firm zmniejsza przestoje, umożliwiając zespołowi skoncentrowanie się na zadaniach o znaczeniu krytycznym, zamiast martwić się o problemy informatyczne. Problemy IT mogą utrudniać produktywność zespołu i zagrażać rozwojowi firmy. Technicy pracujący zdalnie mogą wykryć i rozwiązać problemy szybko i skutecznie, co oznacza, że Twój zespół będzie mógł skupić się na innych zadaniach.

Koszt wsparcia informatycznego

Koszt obsługi informatycznej firm jest różny w zależności od ilości komputerów i urządzeń, jakie posiada firma. Liczba użytkowników i godziny pracy również określą koszt. Niektórzy dostawcy wsparcia IT pobierają opłaty za godzinę, a niektórzy oferują opcję pay-per-service. Typowa stawka godzinowa za wsparcie IT wynosi od 125 do 250 dolarów. Inni dostawcy pobierają opłaty na podstawie liczby użytkowników i złożoności środowiska.

Niektóre firmy oferują nieograniczone wsparcie zdalne. Różni się to od nieograniczonego wsparcia na miejscu, które jest zazwyczaj droższe. Jeśli potrzebujesz więcej wsparcia niż obecnie, zastosowana zostanie dodatkowa stawka godzinowa. Ponadto wsparcie na miejscu będzie kosztować więcej, jeśli wymagana jest pomoc ekspertów IT. Inną opcją jest skorzystanie z usług MSP, które oferują wsparcie IT na miejscu.

W zależności od wielkości firmy można znaleźć firmę oferującą zarządzane wsparcie IT, która oferuje kompleksowe wsparcie IT za rozsądną opłatą miesięczną. Dostawcy usług zarządzanych mają doświadczenie i wiedzę w zakresie obsługi różnych systemów i przydzielą zespół techników do rozwiązywania problemów informatycznych w miarę ich pojawiania się. Umożliwi to dokładne zaplanowanie budżetu na wsparcie IT.

Chociaż koszt wewnętrznego wsparcia IT jest znacznie wyższy niż koszt zewnętrznego wsparcia IT, należy pamiętać, że ci specjaliści są pracownikami najemnymi. Dane Indeed pokazują, że pracownik wewnętrznego wsparcia IT zarabia 53 000 USD rocznie, co obejmuje świadczenia i podatki od wynagrodzeń. Na dodatek, możesz również oczekiwać, że zapłacisz do $10k w wakacje, czas chorobowy i inne świadczenia pracownicze. Średnio za wewnętrzne wsparcie IT zapłacisz 5250$ miesięcznie.

Oprócz opłat miesięcznych, wiele firm oferujących wsparcie IT pobiera opłaty za użytkownika lub urządzenie. Niektóre usługi obejmują nawet licencjonowanie sprzętu i oprogramowania. Większość z tych opcji jest oparta na liczbie użytkowników w Twojej firmie. Ta metoda pozwala określić, ile urządzeń będzie wymagało wsparcia, a których nie potrzebujesz.

Outsourcing wsparcia IT jest doskonałą opcją, ponieważ pozwala na łatwe planowanie budżetu i uniknięcie kosztów niespodzianek. Dostawca usług MSP oceni Twój zestaw technologii i usługi krytyczne, na których opiera się Twoja firma. Będzie również współpracować z klientem w celu określenia stałych kosztów, co eliminuje ryzyko nieoczekiwanych kosztów. Większość pakietów obejmuje również usługi odzyskiwania danych po awarii i koszty napraw.

Koszty obsługi IT dla firm mogą szybko się sumować, zwłaszcza jeśli jesteś małą firmą. Od infrastruktury i bezpieczeństwa do zatrudniania pracowników IT z odpowiednimi umiejętnościami, wsparcie IT może szybko stać się poważnym wydatkiem dla Twojej firmy. Jednak przy starannym planowaniu budżetu, będziesz w stanie uzyskać wsparcie IT, którego potrzebujesz, jednocześnie skupiając się na innych aspektach swojej działalności.

Dane adresowe:

AKTE Obsługa informatyczna firm – Outsourcing IT – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 380 784
Telefon: 784 898 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Otagowano , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.